Wysłany: 2007-06-18, 12:13 Angielski pacjent Opis: After all, tomorrow is a new day.
Cytat:
Info o filmie:
reżyseria: Anthony Minghella
scenariusz: Anthony Minghella
zdjęcia: John Seale
muzyka: Gabriel Yared
gatunek: melodramat, wojenny
data premiery: 1998-04-04 (Polska) , 1996-11-06 (Świat)
obsada: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas, Naveen Andrews, Colin Firth
Fabuła: II wojna światowa zbliża się do końca. Nad Saharą zostaje zestrzelony przez Niemców mały samolot sportowy. Pilot o nieustalonej tożsamości z poważnymi poparzeniami ciała trafia do angielskiego szpitala wojskowego. Hana, pielęgniarka urodzona we francuskiej części Kanady, opiekuje się rannymi. Na terenie Włoch sanitariuszka postanawia opuścić kolumnę transportową. Obawia się, że pacjent ze straszliwie poparzoną twarzą może nie przetrzymać trudów podróży. Z rannym mężczyzną zatrzymuje się w opuszczonym toskańskim klasztorze, gdzie troskliwie opiekuje się pacjentem. Mężczyzna twierdzi, że nic nie pamięta ze swojej przeszłości, nawet nazwiska... (żródło: filmweb.pl)
Film bardzo lubię, ale zachwycać się nie będę. Aktorstwo pierwsza klasa, muzyka i zdjęcia bajkowe. Moim zdaniem fenomenalne dzieło to to nie jest, ale warto obejrzeć. Jak prawdziwa kobieta na końcu ryczałam jak głupia Polecam... Chociażby dla tych zdjęć i świetnego Fiennes'a.
Wysłany: 2007-06-18, 13:50
Opis: People in Hell just want a drink of water
Ha! Uwielbiam dialogi z tego filmu (dialog w wannie, ‘znasz tyle języków , a w żadnym nie umiesz ze mną porozmawiać’) pierwsza liga, dlatego bardzo chcę przeczytać książkę. Co do filmu, to melodramat, a ten gatunek ma swoje prawa. Zdjęcia, muzyka, charakteryzacja, dźwięk - poziom Oscarowy. Ale za co, u licha, Juliette Binoche dostała statuetkę?! Bardzo ja lubię, dla miała kilka lepszych ról.
_________________ I'm caught between two different worlds
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach